NOVÉ státnicové okruhy

Studentky a studenti,
na základě zkušeností ze zkoušení u státnic v letech 2016 a 2017 jsme se rozhodli státnicové okruhy jasněji formulovat, zestručnit a také upřesnit způsob zkoušení. Obsah (tedy zkoušené vědomosti a dovednosti) a forma státní závěrečné zkoušky (ústní, doplněná rozborem textu) z českého jazyka se nemění. Připomínám, že se jedná o okruhy témat, ne o konkrétní otázky; ty jsou kladeny na základě vylosovaného okruhu a specifikovány během dialogu zkoušejících se studentem. Požadavky na předložený seznam prostudované odborné literatury se nemění.

V případě nejasností se můžete obrátit na mě nebo kolegyni či kolegu vyučující daný předmět, k němuž se váže konkrétní otázka.
Jaroslav David, vedoucí katedry

1 komentář: „NOVÉ státnicové okruhy

• 3.10.2017 (18:35)
    Permalink

Reaguji na dotaz k okruhům: obsah státnic je stále stejný (odpovídá předmětům Bc. a NMgr. studia), ale jednak jsme zjednodušili otázky, jednak doplnili popis průběhu zkoušky. Jedná se o okruhy platné pro nové akreditace, tedy pro studenty, kteří nastoupili do Bc. nebo NMgr. studia v roce 2016 – tedy v září 2016 byli zapsáni do prvního ročníku.
    Jaroslav David

Reagovat