Součástí života na katedře je rovněž Studentská vědecká konference, každoročně pořádaná společně s Katedrou české literatury a literární vědy. Připravovat se na ni musí nejen talentovaní studenti, kteří se v jazykovědné části rozhodnou prezentovat výsledky svého výzkumu, ale také my jakožto organizátorky. Důležitou součástí naší práce je i příprava plakátů. Řídíme se přitom dvěma hlavními zásadami. První z nich vystihuje heslo „v jednoduchosti je síla“, a proto se ve své plakátové tvorbě omezujeme na jednoduché linie a práci s koláží – vše v oblíbených programech Malování a Word. Druhá zásada je vtipnou a odlehčenou formou odkazovat na historické události a připomínat jejich jubilea. Na naše plakáty se tak dostal např. i Prezident Osvoboditel s páskou přes oči nebo první člověk v kosmu. Přestože se naše snaha ne vždy setká se stoprocentním pochopením všech členů katedry, stále je nám při organizaci konference ponechána volná ruka. I to je ostatně důkazem toho, že katedra českého jazyka je prostor otevřený různým názorům.

A co nás čeká v tomto roce? Zřejmě další velká výzva v podobě organizace konference on-line formou. Držme si palce.

Za organizační tým SVK Kristýna Kovářová a Jana Davidová Glogarová.