Jmenuji se Vojta a studuji bakalářský program český jazyk a literatura a španělská filologie na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Jelikož sám sebe považuji za knihomola, vydal jsem se cestou, při které budu knihám neustále nablízku. Nemohu se již dočkat, až budeme do hloubky probírat díla Milana Kundery, anebo se dozvím něco nového od erudovaných profesorů, kteří jsou vždy nápomocni. Právě přátelská atmosféra a kvalita vyučujících jsou jedněmi z mnoha aspektů, které je třeba na obou katedrách vyzdvihnout. Za krátkou dobu studia jsem se rovněž zúčastnil adaptačního kurzu a bohemistického večírku, obě dvě akce byly naprosto parádní! Také bych chtěl zmínit prostory studovny, kde může každý čerpat informace, zároveň si trochu odpočinout a občerstvit se v místní kuchyňce. Velmi často a rád zde trávím svůj čas zabořený do knih :-). Přestože teprve končím první semestr, můžu upřímně říct, že bych příště nevolil jinak a opět na OU nastoupil.