Jmenuju se Lenka Krahulcová a na katedře českého jazyka jsem strávila 13 let. Spolupodílela jsem se na vybudování silné a úspěšné katedry, vystavěli jsme jedno z nejlepších zkušebních center pro udělování českého občanství v ČR a založili jsme Čejovnu, jejíž název si mimochodem připisuju jako osobní zásluhu😊… Zní to možná jako klišé, ale o názvu Čejovna se mi opravdu zdálo… jako o příjemném místě, kde se konzumují místo čaje všechny možné příchutě českého jazyka.

Moje práce, tedy práce sekretářky, je nesmírně pestré spektrum činností. Každodenní komunikace nejen se studenty, ale také s lidmi napříč celou univerzitou, s lidmi z mnoha různých organizací a úřadů, s cizinci mnoha národností. Zahrnuje organizování různých konferencí, akcí, setkání, jednání a zkoušení. Na druhé straně je to také ekonomická oblast – práce s granty, zakázkami, rozpočty, financováním, účtováním. A na „třetí“ straně vedení katedrové knihovny, tvorba letáků a plakátů, PR katedry. „Čtvrtá“ strana je taková stínová, vyžaduje být vždy na správném místě, umět rychle „přehazovat výhybky“ jak mezi činnostmi, tak mezi lidmi…, všechno vyřídit, zařídit (někdy ohlídat nějaké děti…) a ještě u toho vypadat, že všechno klape tak nějak samo😊.