Hosty osmého podcastu jsou Natália Kolenčíková a Gabriel Rožai

Hosty osmého dílu jsou naši kolegové ze Slovenska, a to doktorka Natália Kolenčíková, vědecká pracovnice Jazykovedného ústavu Ludovíta Štúra Slovenské akademie věd, a doktor Gabriel Rožai, odborný asistent na katedře slovenského jazyka a komunikácie Filozofické fakulty Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. Ačkoliv se každý věnuje jiné oblasti lingvistiky (Natálie lexikografii a Gabriel dialektologii a onomastice), spojuje je kromě společného studia a v současnosti i grantu rovněž několikaleté přátelství. Dozvíte se, co je spojuje s Ostravou, jak se tvoří slovník či jak probíhá terénní výzkum a co si myslí Slováci o bohemismech a dabování slovenských filmů.

Podcasty Z Čejovny můžete poslouchat na našem webu nebo také na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts či České podcasty.