Ahoj, jmenuji se Nela a studuji magisterský program čeština – dějepis. K učitelství jsem tíhla už tak nějak odmala – v 10 letech jsem si vedla klasifikační sešit, známky jsem zapisovala svým imaginárním žákům do pečlivě vyrobených žákovských knížek a k tomu trénovala parafu. Během studia moje srdce uchvátila onomastika, a tak jsem se v bakalářské práci věnovala toponymii Hlučína, v diplomové práci momentálně zpracovávám hydronymii Bečvy.

Snažím se získávat co nejvíc praxe, a tak v současné době již třetím rokem vyučuji cizince češtinu a také učím na základní škole. Nikdy nevynechám příležitost okořenit výuku onomastickým okénkem. V dějepise tak třeba pátráme po původu pojmenování toků, jejichž povodí naši předkové v minulosti osidlovali. V češtině zase pracujeme s uličníky a dozvídáme se, proč se ta která ulice jmenuje zrovna takhle. Nadšení a zájem žáků je pro mě vždycky tou nejsladší odměnou.

Kvízová otázka na závěr: Která odrůda vína je moje nejoblíbenější? 🙂