Ahoj!

Jmenuji se Stepan Knyshov, pocházím z Ruska a studuji bakalářský obor Čeština pro cizince na Filozofické fakultě. Studuji již ve 3. ročníku a budu jedním z prvních studentů, kteří absolvují tento obor na Ostravské univerzitě, teda doufám :-).

Můj otec a dědeček se věnovali nějakou dobu politice, oba byli kandidáty na starostu ruského města Žukovskij. Díky nim jsem také politicky aktivní člověk, který sleduje nejen českou politickou scénu, ale i ruskou. Proto při výběru tématu bakalářské práce jsem zvolil téma, které zároveň souvisí jak s českým jazykem, tak i s politikou. Povedlo se to!

Téma mě bakalářské práce je „Mediální obraz výbuchu muničních skladů ve Vrběticích ve vybraných internetových zpravodajských webech v Česku a Rusku.“

Výsledky mé práce pomůžou českým lidem porozumět fungování ruských médií a dozvědět se spoustu dalších informací o ruské vládě. Zároveň každý čtenář zjistí, jak média můžou ovládat obyvatele na příkladech srovnání ruských a českých médií.